انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

تا چشم بهم بزنید نتایج اعلام شده و باید انتخاب رشته کنید، تقریبا همه می دانند که در انتخاب رشته فاکتورهایی همچون علایق خود و خانواده داوطلب، شهریه دانشگاها، سطح دانشگاها، مکان دانشگاها و….. حائز اهمیت است؛ از طرفی وجود شخصی که به قوانین دفترچه انتخاب رشته و فاکتور هایی که بر انتخاب رشته شما تاثیر دارند، در انتخاب رشته شما موثر است. هر ساله بسیاری از رتبه های خوب و برتر کنکور به دلیل انتخاب رشته اشتباه و غیر اصولی تمام تلاش هایشان بر باد رفته و مجبور می شوند یکسال دیگر استرس و جو متشنج کنکور را تحمل کنند یا وارد دانشگاهی شوند که علاقه ای به آن ندارند.

نتایج در چه تاریخی اعلام می شود؟

نتایج اولیه نوبت دوم کنکور سراسری در نیمه دوم مرداد و در سایت sanjesh.org قابل مشاهده است.

بعد از اعلام نتایج اولیه چه اتفاقاتی می افتد و ما باید چه کاری انجام دهیم؟

بعد از اعلام نتایج اولیه شما می بایست کارنامه خود را با کلیدی که سازمان سنجش ارائه داده چک کنید و اگر اعتراضی نسبت به درصد، تراز، اطلاعات شخصی و…. داشتید؛ در سایت سنجش اعتراض خود را ثبت کنید. حدودا یک تا سه روز بعد از اعلام نتایج اولیه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ منتشر می شود و سپس بازه حساس و سرنوشت ساز انتخاب رشته شروع می شود، این بازه معمولا پنج روزه می باشد که پس از پایان این پنج روز معمولا دو الی سه روز تمدید می شود. البته این بازه مرتبط با انتخاب رشته کنکور سراسری است و انتخاب رشته دانشگاه آزاد فرصت بیشتری را دارد. شما در این بازه باید انتخاب رشته خود را انجام دهید که پیشنهاد می شود حتما از قبل از شروع بازه انتخاب رشته اقدام به پیدا کردن مشاور انتخاب رشته و رزو نوبت کنید.

ما چگونه برای شما انتخاب رشته می کنیم؟

تیم مشاوره انتخاب رشته کنکور  TNT با سرپرستی استاد صادق طاهری از سال ۸۹ تا امروز در این زمینه فعالیت داشته. سیستم انتخاب رشته ما به صورت تلفیقی از انتخاب رشته دستی و سیستمی است که انتخاب رشته ۵ درصد و ۲۵ درصد جانبازان را پوشش می دهد. انتخاب رشته توسط تیم ما در دو الی سه جلسه صورت می گیرد.

 در جلسه اول کارنامه دواطلبین به صورت دقیق تحلیل می شود و بر اساس گرایش های شخصیتی، بازار کار، رتبه بندی دانشگاه ها و شرایط خاص یا ویژه داوطلب به داوطلب رشته هایی معرفی می گردد همچنین راجب آینده شغلی و تحصیلی آن رشته در این جلسه به صورت شفاف توسط تیم مشاوره کنکور TNT صحبت خواهد شد پس از پایان جلسه اول دواطلب می بایست راجب رشته های معرفی شده در جلسه اول فکر کند و آماده بر گزاری جلسه دوم باشد. 

در جلسه دوم ما به بررسی دوباره رشته ها بر اساس تصمیمات گرفته شده توسط داوطلب می پردازیم و رشته ها را در قالب کد و بر اساس قوانین دفترچه انتخاب رشته به صورت سیستمی و دستی می نویسیم. در نهایت کدهای بدست آمده طبق قوانین دفترچه انتخاب رشته ۱۴۰۲ اولویت بندی می شوند و در نهایت توسط اعضای تیم کنکور TNT در دو مرحله بازبینی شده و وارد سایت می شوند.

ما گام به گام تا زمان رسیدن نتایج و حتی بعد از آن (فرم تکمیل ظرفیت و کارنامه سبز که جلوتر راجب آن توضیح داده ام) در کنار شما هستیم و این نکته را مد نظر بگیرید که ما برای شما انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در کنار دانشگاه سراسری  انجام خواهیم داد.

 

بعد از انتخاب رشته چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

پس از اتمام انتخاب رشته، اگر رشته های دارای مصاحبه را انتخاب کرده باشید، شما دعوت به مصاحبه می شوید که تیم ما در این زمینه به شما کمک می کند و نمونه سوالاتی که در مصاحبه ممکن است از شما بپرسند در اختیار شما قرار می دهد. پس از آن نتایج به صورت نهایی اعلام می شود که شما می توانید از بین قبولی ها (با آزمون و بدون آزمون سراسری یا آزاد) یک رشته را انتخاب کرده و در آن تحصیل کنید توجه کنید که نمی شود دو رشته را همزمان انتخاب کرد. پس از اعلام نتایج نهایی کارنامه سبز می آید که می توانید با استفاده از آن انتقالی بگیرید به رشته های اولویت های پایین تر از خود (یعنی این کارنامه به شما نشان می دهد که به جز رشته انتخابی، چه رشته هایی در اولویت هایی پایین تر می توانستید قبول شوید) بروید. 

پس از کارنامه سبز اگر ظرفیت دانشگاه های کشور در رشته های مختلف به حد نصاب نرسید، فرم تکمیل ظرفیت منتشر می شود که می توانید بعضی از رشته هایی که با تراز عادی خود قبول نمی شدید را در این فرم انتخاب کرده و در آن تحصیل کنید.

تیم ما در تمامی مراحل گام به گام با شما حرکت می کند و به شما کمک می کند.

سوالات پر تکرار

آیا می شود فقط رشته هایی که مطمئن هستیم قبول می شویم انتخاب کنیم؟ 

خیر، انتخاب رشته باید در سه سطح خوشبینانه، منطقی و بدبینانه چیده شود.

مهم ترین عامل موثر در انتخاب رشته چیست؟

در انتخاب رشته باید بیشتر واقع بین باشیم و رشته هایی که واقعا علاقه و شرایط تحصیل در آن را داریم انتخاب کنیم چون اگر قراره با این رشته وارد بازار کار بشی و تا سنین بالا در این رشته تحصیل کنی حتما حتما باید به آن رشته علاقه مند باشی.

من شنیدم میشه همزمان در دو رشته تحصیل کرد این واقعیه؟

شما برای ثبت نام در دانشگاه باید آخرین مدرک تحصیلی خود را تحویل بدید، بنابراین بیایید منطقی به قضیه نگاه کنیم این مورد امکان پذیر نیست.

اگر شما هم سوالی دارید با ما تماس بگیرید یا کامنت بگذارید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*