معرفی رشته علوم تربیتی

1+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

با سلام خدمت همراهان همیشگی سایت :

یکی از بهترین راه های شناخت بهتر رشته های دانشگاهی ، توضیح و معرفی رشته توسط دانشجویان این رشته ها می باشد ، از این به بعد سعی خواهیم کرد بتوانیم رشته ها را از زبان دانشجویان این رشته ها برای شما در سایت قرار دهیم . امیدوارم که مورد استقبال شما قرار بگیرد .
محبوبه داودی هستم دانشجوی رشته علوم تربیتی، رشته علوم تربیتی درمیان رشته های علوم انسانی مجموعه ای از دانش های به هم پیوسته است. که به برسی مبانی، اصول و اهداف روشها وحل زمینه ها و عوامل تعلیم و تربیت می پردازد. و از روش های علمی و یافته های رون شناسی، جامعه شناسی و…  در مباحث نظری وکاربرد سود می برد. در واقع میتوان گفت که رشته تکنولوژی آموزشی تلاش می کند تا با طراحی دقیق وصحیح نظام اموزشی به معلم هابیاموزد که چگونه معلمی ورزیده کاردان وماهرشوند وتدریس خود را برپایه بهترین شیوه یادگیری استوار کند این دانش همچنین به مسئولان نظام آموزشی بهترین راه تدوین کتب درسی مدریت آموزشی وارزشیابی آموزشی را نشان دهد. همچنین برای اشتغال دانشجوی این رشته باید نوع انسان دوست. وعلاقه مند به دانش آموزان ودر عمل صادق باشد.
همچنین لازم است از نظر هوشی توانایی فوق العاده ودید هنری داشته باشد. درنهایت اینکه دانشجوی تکنولوژی آموزشی اگر هدفش ورود به آموزش وپرورش باشد نباید ایده ال گرا باشد. چون هنوز تفکر تکنولوژی آموزشی درآموزش وپرورش جانیفتاده است وفارغ التحصیلان این رشته نباید انتظار داشته باشند که آموخته های خود را خیلی راحت وبدون هیچ مقاومتی در محیط آموزشی پیاده کند…. لازمه موفقیت:در توانائی تمرکز انرژی ذهنی وجسمی وبدون وقفه بر روی یک مسئله است بی انکه احساس خستگی کنید تلاش کنید…».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *