معرفی رشته پرتوشناسی

0

رادیولوژی تصویربرداری از بدن بیمار به منظور تشخیص ضایعات مختلف درون بدن است.
در واقع رادیولوژی چشم علم پزشکی میباشد.
دروس اساسی این رشته آناتومی و فیزیک پرتوها و حفاظت است.
فارق التحصیلان کارشناسی این رشته میتوانند در بیمارستان ها در بخش رادیولوژی و ام آر ای و سی تی اسکن و حتی پزشکی هسته ای کار کنند.
علاقه مندان برای ادامه ی تحصیل در این رشته میتوانند دررشته های فیزیک پزشکی و رایوبیولوژی و آناتومی ادامه تحصیل دهند و وارد فیلد آموزشی دردانشگاه ها شوند.
رشته ی فیزیک پزشکی الان جزو رشته های بسیار پر طرفدار هست که فارق تحصیلان آن میتوانند در مراکز پرتو درمانی هم فعالیت کنند.
از مزایای دیگر و بسیار لذت بخش این رشته در هنگام کار این است که بخش کاملا جداگانه در بیمارستان در اختیار دارند و بدون حضور و دخالت پزشکان :)و این که در بین سایرین رشته های پیراپزشکی که در بیمارستان مشغول به کار هستند پرسنل رادیولوژی پرستیژ خاص خود را دارا میباشند چرا که کار آنان با دستگاه های فوق پیشرفته است که اگر بدون آگاهی از آنان استفاده شود ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به بار آورد.

و نکته ی قابل ذکر در مورد بازار کار این رشته این که نه دانشگاه آزاد و دانشگاه های غیر دولتی هیچکدام پذیرای دانشجو برای این رشته نمیباشند و این خود به بازار کار ثابت و طبق آمار فارق اتحصیلان هر سال کمک بسزایی نموده .

موفق باشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *