آیا مطالعه زمین برای کنکور تجربی لازمه ؟؟

0

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی ،

توی این مقاله میخوام ابعاد مختلف تاثیر درس زمین شناسی و توی کنکور بیان کنم .
همونطور که میدونید کنکور تجربی شامل ۵ زیر گروه هست ، سیستم پذیرش کنکور به این صورته که در حین انتخاب رشته رتبه قبولی مربوط به زیر گروه اون رشته مهم هست نه رتیه کل در سهمیه .

پس برای مطالعه هوشمند تر بهتر هست که رشته های مورد علاقه خودمون و زیر گروه مربوطه به اونا رو شناسایی کنیم و بر این اساس برنامه ریزی و اقدام به مطالعه کنیم .

جالب هست که بدونید رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و عموم رشته های پیراپزشکی مثل هوشبری ، اتاق عمل ، پرستاری ، بینایی سنجی ، شنوایی شناسی ، پرتوشناسی ، قیزیوتراپی و … در زیر گروه ۱ قرار دارند که ضریب درس زمین شناسی در این زیر گروه صفر هست ، یعنی اینکه درصد شما چه ۳۳- یا ۱۰۰ باشد هیچ تفاوتی نمیکند ! بنابراین اگه هدفتون قبولی در یکی از رشته های بالا باشد ، خواندن زمین هیچ کمکی به قبولی شما نمیکنه و بهتر هست که وقت مطالعاتی خودتون و به درس زمین شناسی اختصاص ندید .

اما باید بدونید که درصد زمین در رتبه شما در زیرگروه ۲ تاثیر خواهد داشت ، باید بدونید که رشته داروسازی و بهداشت عمومی ، بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط در زیر گروه ۲ قرار دارند ، پس اگر هدف شما قبولی در هر یک از این رشته ها باشه مطالعه درس زمین شناسی میتونه به بهبود رتبتون در زیر گروه ۲ و قبولی شما در این رشته ها کمک کنه .

پس از آنجا که رتبه در زیر گروه مهم هست و نه رتبه کل در سهمیه < شما کنکوری های گرامی می بایستی با توجه به هدف گذاری و مشورت با مشاور درس زمین شناسی را مطالعه کنید یا کنار بگذارید . برای مشاوره کنکور با گروه مشاوره مهندس طاهری در شیراز میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید. ۴۴ - ۷۱ - ۴۴۵ - ۰۹۱۷ پیروز باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *