انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

با سلام . 

در این بخش همه اطلاعاتی که برای یک انتخاب رشته اصولی نیاز دارید به شما خواهم گفت .

ابتدا خودم و معرفی کنم ، من صادق طاهری هستم . سابقه انتخاب رشته من بر میگرده به سال ۱۳۸۹ و امسال چهاردهمین سالیه که در زمینه انتخاب رشته در خدمت کنکوری های تمامی رشته ها هستم. 

البته اینم بگم تحصیلات دانشگاهیم مهندسی مکانیکه و رتبه سه رقمی در کنکور سراسری کسب کردم !! 

تو تمام این دوازده سال هر ساله موقع اعلام نتایج افتخار این و داشتم که برای تعداد زیادی از کنکور های رشته های مختلف از جمله تجربی ، ریاضی و انسانی انتخاب رشته کنم و هر ساله بعد از اعلام نتایج نهایی از قبولی داوطلبینی که بهشون مشاوره دادم بی نهایت خوشحال میشدم . 

خب بعد این معرفی کوتاه بریم سراغ اصل مطلب یعنی انتخاب رشته . دونه دونه به سوالای زیر پاسخ خواهم داد. 

آیا اصلا برای انتخاب رشته نیاز به مشاور هست ؟

جوب این سوال حتما بله هست . البته اینم بگم منظورم این نیست حتما باید پیش مشاورایی که تبلیغشون میبینید برید ولی به خاطر اهمیت زیادی که انتخاب رشتته در تعیین سر نوشت شما داره حضور فردی که بتونه به شما در این زمینه کمک کنه ضروریه ، حالا این فرد میتونه پدر مادر ،  برادر خواهر بزرگتر یا هر کسی که اطلاعت کامل داره باشه. 

آیا نتیجه قبولی کسی که میره پیش مشاور انتخاب رشته با کسی که خودش انتخاب رشتش و انجام میده یکیه ؟

اول از همه بگم با اینکه قوانین سازمان سنجش برای پذیرش خیلی روتینه و با مطالعه دفترچه انتخاب رشته میشه قواعدو فهمید اما انتخاب رشته خوب یک هنره که هر مشاوری هم از پسش بر نمیاد . 

تو این مدتی که دارم کار انتخاب رشته میکنم اینقد نتایج و قبولی های جذاب دیدم که هر چه بیشتر یاد ضرب المثل معروف ما ایرانیا افتادم که میگه کار هر بز نیست خر من کوفتن ، گاو نر میخواهد و مرد کهن . یک چشمه اش و بهتون بگم کنکور ۹۹ داوطلبی با رتبه ۳۸ هزار منطقه اومد پیش من انتخاب رشته و بعد که نتایج قبولی اومد در یکی از رشته های دوره روزانه دانشگاه علوم پزشکی یزد ! پذیرفته شده بود . این و میگم که بدونید اهمیت انتخاب رشته خوب ازخود کنکور بیشتر نباشه کمتر هم نیست و میصرفه که براش یک فکر اساسی بکنید و پیش یک مشاور خبره انتخاب رشته کنید . 

انتخاب رشته حرفه ای

خب بریم سراغ یک مبحث مهم یعنی اولویت بندیامون :

بعضی از رشته ها به خصوص پزشکی و دندان و دارو خب مسلما هم شناخته شده هستند هم پر متقاضی . خوشبختانه هر سال تعداد زیادی از افرادی که انتخاب رشته پیش من انجام می دهند پذیرفته این رشته ها هم میشند ، اما خب روش چینش در لیست نهایی انتخاب رشته بسیار بسیار مهمه . 

ما باید این بدونیم که مثلا اولویت ۱۵۰ رتبه ۹۹۹ از اولویت ۱ رتبه ۱۰۰۰ زودتر چک میشه پس اولویت بندیت و باید درست انجام بدی یعنی از شهر و رشته عالی شروع کنی و به سمت شهر و رشته معمولی و در نهایت بد پیش بری . 

البته اینم بگم تعیین این که با توجه به رتبت و خواسته هات تعیین این که از دقیقا چه شهر و رشته ای شروع کنی و  تا کجا پیش بری مساله بسیار مهمیه که واقعا حضور یک مشاور کار بلد اینجا بسیار پر اهمیته . 

خب سوال بعدی توی تعیین رشته اینه که به چی رشته باید توجه کنیم که بعدا بتونیم هم کار کنیم هم جای پیشرفت داشته باشه هم در آمد بالایی داشته باشه و هم بشه باهاش حتی مهاجرت کرد ؟

حقیقت اینه که شناخت کامل رشته ها و اینکه تشخیص بدی بیشتر چه رشته هایی مناسب شخصیت و اهدافتونه نکته بسیار مهمیه که باید بهش  در انتخاب رشته دقت کرد . من برای مراجعینم در مورد موارد زیر با داوظلبین صحبت میکنم تا بهتر بتونند تصمیم گیری کنند . 

ماهیت رشته استخدامی هست یا اینکه به صورت خود اشتغالیه و باید خودت کسب و کار با رشته ای که خوندی راه اندازی کنی و مزیت ها و معایبش چیه و بازار مار و شانس نوفقیت شغلی در اون رشته چجوره ؟ 

رشته ای که انتخاب میکنی چقدر امکان ادامه تحصیل داره ؟

اگه یک روز تصمیم گرفتی مهاجرت کنی حالا چه درسی یا چه شغلی باید چه رشته هایی و چه دانشگاه هایی درس خونده باشی که فرایند اپلای برات امکان پذیر باشه . 

آیا فقط با رشته های خاص میشه در آینده موفق بود ؟ جوابش خیر هست خیلی از کسایی که موفق ترین استارتاپ ها راه اندازی کردند یا در کارشون بسیار موفق هستند فارغ التحصیل رشته هایی که کنکوری ها در رویاشون هست نیستند و رشته های خیلی خوبی در دفترچه داریم که از چشم خیلی ها دور افتاده و ما سعی می کنیم اون رشته ها به شما بشناسونیم تا بتونید تصمیم درستی بگیرید. رشته های پول ساز و آینده داری که بعدا دعامون کنید ……

این نوشته همچنان به روز می شود…… 

به صفحه ما مدام سر بزنید. 

مرکز مشاوره انتخاب رشته

انتخاب رشته حضوری و غیرحضوری : 

امسال همچون سال های پیش انتخاب رشته به صورت حضوری در شهر شیراز برگزار میشود. برای اطلاع از آدرس دفتر مشاوره با شماره ۰۹۱۷۴۴۵۷۱۴۴ در تماس باشید.  

چنانچه حضور در جلسه انتخاب رشته حضوری برای شما مقدور نیست نگران نباشید. شما این امکان را دارید تا به صورت آنلاین در مشاوره انتخاب رشته کنکور شرکت کنید. 

از نظر هزینه انتخاب رشته حضوری و آنلاین به دلیل اینکه کیفیتشان فرقی ندارد کاملا مشابه هم هستند . 

انتخاب رشته تجربی
انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد

هماهنگی و رزرو : 

 

جهت هماهنگی و رزرو برای انتخاب رشته کنکور امسال با شماره ۰۹۱۷۴۴۵۷۱۴۴ در تماس باشید . 

دانلود کتاب راهنمای انتخاب رشته:

در این بخش یک سورپرایز بسیار عالی برای شما دارم. در لینک زیر می توانید کتاب راهنمای انتخاب رشته را دانلود فرمایید. در این کتاب عالی با رشته های دانشگاهی گروه های تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان آشنا می شوید. بازار کار، امکان ادامه تحصیل، امکان مهاجرت، واحد های درسی و حدود رتبه قبولی هم برای شما آزورده شده است. مطالعه این کتاب رای تمامی دواطلبان انتخاب رشته ضروری است. 
 

نتایج انتخاب رشته توسط مهندس طاهری در کنکور ۱۴۰۰ : 

با افتخار به شما اعلام میکنیم که در انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۰ ، همه داوطلبینی که انتخاب رشته شان توسط صادق طاهری انجام شد در بهترین دانشگاه و رشته پذیرفته شدند و رضایت ۱۰۰ درصدی دواطلبان عزیز را همراه داشته است. نمونه ای از نتایج قبولی را در تصویر های زیر مشاهده فرمایید. 

قبولی پزشکی شهید بهشتی:

قبولی پزشکی شهید بهشتی

قبولی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف: